09.05.2017 13:22:32 AKTİVİTELER & TURLAR

Kapadokya'da Yapılması Gereken 10 Aktivite Nedir?

Kapadokya'da Yapılması Gereken 10 Aktivite Nedir?

Kapadokya'da Yapılması Gereken 10 Aktivite Nedir?

Kapadokya gezilecek tarihi ve turistlik yerleri ile birçok medeniyete ait yerleşim ve kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır. Üstelik Kapadokya Müze, yapı bakımından zengin olduğu yanı sıra birçok aktivitede yapılabilmektedir. Maddeler halinde Kapadokya'da Yapılması Gereken 10 Aktivite;

Sıcak hava balonu turu ile birçok tarihi ve sanat eserlerini gökyüzünün masmavi yansıması ile izlemenize şans tanıyan bir aktivite olması ile birçok alanın gökyüzünden fotoğrafını çekerek ölümsüzleştirebileceksiniz.
Naile Sanat Evi- Ebru Sanat Merkezi oldukça güzel ebru eserlerini ve ince tel işlemelerini bir arada barındırabilen kültürel inşası ile sizleri eski dönemlere götürebilecek bir kültür miras merkezlerinden bir tanesidir.

Göreme Açıkhava Müzesi Kapadokya’ya gidil ipte görülmesi gereken özel yerlerden bir tanesi. Dağın o zamanlarda ki imkânlar ile küçük yerleşim alanı haline getiren ve günümüze kadar dayanıp kültürel miras olarak korunan bir bölgedir. İçerisinde Karanlık Kilise de bulunmaktadır.
Güray Müze milattan önce ve milattan sonra yapılan birçok eserin sağlam bir şekilde korunup insanlar için sergilenen özel çini işlemelerin yoğun olarak bulunduğu Bina yapısı ile oldukça görkemli görünümü ile dikkat çeken bir müzedir.

Derinkuyu Yeraltı Şehri yeraltında olmasına rağmen o dönem şartlarına göre oldukça yaşanabilir ve geniş bir oyma işlemi ile Romalıların gizlenmek için kullandıkları sığınak görevini üslenmektedir. Kapadokya’ya gidil ipte görülmesi gereken yerlerden bir tanesi.

Peri Bacaları Kapadokya denilince akla gelinen ilk kültürel mirasımız. Oldukça görkemli yapısı ve baca şekilde olmaları sebebiyle ilgiyi kendisine çekmeyi başarmaktadır. Oldukça gizemli yapısı ile de merak uyandırmaktadır.

Ask Vadisi peri bacaları ile benzetilmesi ile kendisine has oldukça iri ve görkemli yapısı doğa ile iç içe bir haldedir. Yaya olarak gidilebilmesi sebebiyle eşiniz ile oldukça keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.
Kilim Kapadokya oldukça merak uyandıran tarihi miraslarının yanı sıra el işi ve farklı görsel desenler ile ilgi uyandıran kilimleri de turistler için uğrak nokta olmuş durumunda. Kilimler halk tarafından özenle el emeği ile dokunulmaktadır.

Ürgüp turu katılabileceğiniz rehber eşliğinde sizlere her yeri eğlenceli bir mizaç ile gösterip ilgilenmekte olması turistler tarafından beğeni akınına uğramaktadır. Bu nedenle Ürgüp turları oldukça beğenilmektedir.

 • Fethiye Ofis

  Karagözler Mah. Fevzi Çakmak Cad. No.31 Fethiye Muğla

 • Kapadokya Ofis

  Uçuş noktasını lütfen sorunuz

 • Telefon

  +90 532 331 17 19

  Email

  info@kapadokyabalonturufiyati.com