22.12.2016 17:57:31 KAPADOKYA VE BALONLAR

Sıcak Hava Balonları Nasıl Hareket Eder?

Sıcak Hava Balonları Nasıl Hareket Eder?

Sıcak Hava Balonları Nasıl Hareket Eder?

Sıcak hava balonları oldukça fazla kişiyi taşıyabilme kapasitesi ile oldukça keyifli bir hava aracıdır. Sıcak hava balonu adından da aldığı gibi balonun içinde ki sıcak havanın yükselmesi ile havalanmaktadır. Balon yanmaz kumaş olarak sıcaklığa karşı dayanıklı malzemeden üretilmektedir. Bu sebeple herhangi bir yanma ya da erime gibi sorunlar teşkil etmez. Sıcak hava balonları öncelikle yol alabilmesi için rüzgârlı bir alana sahip olunması gerekmektedir. Bu balonun hareket etmesinde destek olmaktadır.

Sıcak hava balonu kontrolü kolay olmayıp oldukça deneyimli pilotlar eşliğinde hareket ettirilmektedir. Sıcak hava balonları yükselmek veya alçalmak için ise ısıyı kullanır. Pilot sıcak hava balonunu yükseltme için balonun içine alev püskürten makine ile sıcak hava verir ve balon havalanmaya başlar. Sıcak hava balonunun yüksekliğini azaltmak için ise ipler yardımıyla sıcak hava balondan dışarı atılır ve balon yavaş bir şekilde yere inmeye başlar.

Sıcak hava balonları oldukça büyük ve meşakkatli bir iş olmasına rağmen oldukça keyifli ve turizm bölgelerinde çok sık kullanılmaktadır. Sıcak hava balonları eskiden yolculuk için kullanılmasına rağmen günümüzde turizm ve eğlence sektöründe aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Sıcak hava balonları toplu olarak seyahat edebileceğiniz gibi özel olarak yalnız ya da eşiniz ile de gezmenize olanak sağlamaktadır. Balona binmek ile kazandığınız deneyim ile uçuş sonrası sizlere sertifika verilmektedir.

Bu heyecanlı ve güzel hava seyahati ülkemizde oldukça fazla yapılmakta ve talep görmektedir. Bu nedenle sıcak hava balonu hem turizm için büyük bir gelir kaynağı olmakla birlikte eğlenceli bir deneyim elde edilmektedir. Birçok firma hizmet vermektedir. Sizlerde sıcak hava balonu turlarını incelemek isterseniz sitemizden www.kapadokyabalonturufiyati.com dan bilgi edinebilirsiniz. 

 • Fethiye Ofis

  Karagözler Mah. Fevzi Çakmak Cad. No.31 Fethiye Muğla

 • Kapadokya Ofis

  Uçuş noktasını lütfen sorunuz

 • Telefon

  +90 532 331 17 19

  Email

  info@kapadokyabalonturufiyati.com